המאמר מתייחס לזרועות מדגם סופר – ברוחב 70 מ"מ

חברת א.ר.נ. נדיב בע"מ הנה המפיצה המורשית של סוככי זרועות -מטעם קבוצת ברק באזור השפלה והמרכז. קבוצת ברק סוככים קיימת מאז 1978 כמעט 40 שנה בשוק הישראלי .

 • יודגש כי חברת א.ר.נ. עובדת בשיתוף פעולה מלא ואמיתי עם מהנדסי חברת ברק סוככים וזאת על מנת לספק ללקוח הקצה את המוצר בעל התכונות הטכניות הטובות ביותר בשוק, עם כל החידושים והפיתוחים האחרונים.
 • להלן סקירה על מבנה הסוכך וחלקיו השונים:
 • מספר הזרועות הסטנדרטי יהיה בדרך כלל שתי יחידות זרוע -למעט אם הסוכך הנו מעל אורך קיר של 5.5 מטרים ומעלה. בסוככים גדולים כאלה ניתן יהיה להוסיף זרוע שלישית נוספת זאת על מנת לחזק את המתקן כולו וכן על מנת למתוח את הבד. כמו כן ברגע שתתווסף זרוע שלישית אזי מומלץ מאוד להוסיף תומך גלילה/אומגה אשר ימוקם במרכז צינור הגלילה של הסוכך, זאת במטרה לסדר את מתיחת/גלילת הבד ובנוסף לא לאפשר לצינור לקבל צורה אובאלית עקב המשיכה החזקה של שלושת הזרועות .
 • הזרוע הנה זרוע מדגם MBK כלומר מונובלוק {עשויה מיחידה אחת}מיוצרת מאלומיניום כבד בעובי 1.8 מ"מ ברוחב 70 מ"מ וצבועה בצבע אלקטרו סטטי{צבע היפוקסי -בתנור} בגוון קרם-ראל 1013 . 
 • המפרקים/בתי הזרוע עשויים גם הם מיציקות אלומיניום וצבועים גם הם בצבע קרם. כיום כל מפרק מגיע עם מנגנון שינוי זווית מכאני כסטאנדרט {ולא כתוספת}, קרי הלקוח יכול בקלות וללא מאמץ מיוחד לשלוט באופן מכאני /ידני בזווית הסוכך. כידוע זווית השמש משתנה בהתאם לעונות השנה כך שבקיץ למשל- יכול הלקוח תוך שניות ספורות וללא מאמץ מיוחד- לתת לסוכך שיפוע/זווית חדה יותר וכך להגן יותר מפני השמש.
 • תושבות – מותקנות בדרך כלל על הקיר עשויות מיציקת אלומיניום בעובי 10 מ"מ וצבועות בצבע היפוקסי -קרם 1013 תואם . מספר התושבות יקבע בהתאם לקביעה בשטח שתיעשה מראש ע"י נציג חברת א.ר.נ או חברת ברק-זאת בהתאם למספר גורמים : א. אורך הסוכך ומידת העומק/פתיחה של הסוכך, קרי ככך שהאורך והפתיחה גדלים כך יגדל גם בהתאמה מספר התושבות. ב. מיקום הטופוגרפי של ההתקנה, קרי-גובה ההתקנה -באזור מישורי או אזור הררי וכן גובה הבית עצמו {בקומות או על הקרקע, דהיינו-ככל שהקומה תהה גבוהה יותר כך תתווספנה תושבות לחיזוק }ג. בהתאם למרחק מהים או עוצמת הרוחות במיקום הנבחר.
 • תושבות התקרה {במקרה של חיבור הסוכך לתקרה} עשויות מברזל מגולוון בעובי 5 מ"מ וצבועות בצבע היפוקסי בתנור – קרם 1013 והנם כבדות ומאסיביות ביותר. שימוש בתושבות הללו ייעשה כאשר אין קיר לחיבור הסוכך וישנה "נישה" או בליטה מבטון אשר ניתן להתחבר אליה {מותנה בבדיקה מוקדמת של נציג החברה} 
 • המוט המייצב עשוי מפרופיל ברזל מרובע ומגולוון {אל חלד} בגודל- 40*40*2 מ"מ וצבוע אף הוא בצבע קרם-1013. יצוין כי המוט המייצב "נכנס" ומתחבר למעשה אל התושבות {תקרה או קיר}, ומחזיק בעצם את הסוכך כולו. כמו כן אל המוט המייצב מתחברים- הן הצינור גלילה בעזרת תושבות מיוחדות העשויות מיציקת אלומיניום בצבע קרם, והן הזרועות אשר מתחברות אל המוט המייצב בעזרת בתי הזרוע-ראה התייחסותי לכך בנקודה החמישית דלעיל.
 • מוט אלומיניום /פרונט- עשוי מפרופיל אלומיניום מיוחד אשר עשוי כולו מיציקת אלומיניום בעובי 2 מ"מ וצבוע כמובן בצבע קרם, פרופיל הפרונט ממוקם בחזית הסוכך, כאשר הזרועות מחוברות אליו בעזרת פלטה מיוחדת הנכנסת לתוך מסילה מיוחדת המצויה בתחתית הפרופיל הנ"ל – בעזרת בורג מיוחד ועבה. כמו כן -אל הפרופיל הנ"ל מתחבר הוולאן /השמלה של הבד {שהנה בדר"כ בגודל של 0.25 ס"מ }זאת ע"י השחלה של הוולאן בתוך מסילה מיוחדת המצויה כאמור בתחתית הפרופיל הנ"ל כך שהדבר מעניק גימור מרשים ויפה לסוכך זרועות כולו בכלל ולפרונט בפרט.
 • צינור הגלילה מגיע בקוטר רחב של 78 מ"מ {ולא בקוטר של 70 מ"מ כפי שמשתמשות חברות מתחרות אחרות בשוק}, כיום החל משנת 2017 מגיע הצינור צבוע גם הוא בצבע קרם בתנור על מנת להקנות גימור אחיד ומושלם עם יתר חלקי הסוכך.
 • הבד-הנו בד דראלון -מתוצרת חברת פארה האיטלקית והנו בד דוחה מים [DRY -LON] עם ציפוי טפלון ועמידות/מסנן U.V. נגד קרינת השמש. הבד מגיע במגוון רחב של צבעים -פסים או אחידים. הבד איננו יוצר אפקט של חום תחתיו ומעניק הצללה מושלמת וכן הגנה מרבית מפני השמש ליושבים מתחת . 
 • מנוע-אופציה למנוע מתוצרת ג'ולי ישראל [כחול לבן} עם חמש שנות אחריות, אפשרות להפעלה באמצעות לחצן קיר או שלט אלחוטי-להפעלה קלה ונוחה. כמו כן ישנה אפשרות לחיבור חיישן רוח אלחוטי הפועל באמצעות סוללות ומסתנכרן עם המנוע.
 • בקרוב הפעלה באמצעות הטלפון הסולולארי באמצעות אפליקציה ייעודית 
 • התקנת הסוכך תיעשה ע"י צוות התקנה מיומן -בעל ניסיון רב, של מעל ל-20 שנה., כל הקידוחים מבוצעים תוך מדידה קפדנית של השטח וייעשו בדרך כלל ברוב המקרים בגובה חגורת הבטון תוך מדידה מקדימה של גובה התקרה של בית הלקוח. 
 • כותב המאמר הנו צבי נדיב בעלים של חברת א.ר.נ נדיב בע"מ שהנה חברה משפחתית הפועלת משנת 1995 – בעל הסמכה כ-practical engineer {הנדסאי מכונות} ומהנדס איכות מוסמך CQE.
 • נשמח לספק פרטים נוספים וייעוץ טכני בבית הלקוח. 

צור קשר עמנו -חברת א.ר.נ. נדיב בע"מ -היצירה 15 רחובות טלפון-08-9364223, פקס 08-9364989 נייד/ וואטס אפ לשליחת תמונות או סרטונים–052-4789035/2 מייל – arn18189@zahav.net.il

צור קשר

לקבלת שיחת יעוץ ללא עלותקידום באינטרנט קידום באינטרנט